Karnisze i zasłony - informacje techniczne
Karnisz i zasłony przesuwane ręcznie umożliwiają urzeczywistnienie własnego stylu. Podkreślają one obecny jak również tradycyjny sposób życia i dekorowanie pomieszczeń. Te wypróbowane systemy stawiają zasłonę w poprawny i jednocześnie elegancki sposób na pierwszym planie. Poprzez między innymi swoją długowieczność nadają się do mieszkań jak też obiektów publicznych.
Plusy Silent Gliss
Systemy karniszy do zasłon przesuwanych ręcznie zostały rozwinięte na początku lat 50-tych i są produkowane z wysokiej klasy nylonu i aluminium zabezpieczonym silikonem. Są niezawodne, do dzisiaj ta kombinacja znajduje powszechne zastosowanie. Profile karniszy można prawie dowolnie giąć, nawet kształty łuków oraz skośne wersje mogą być realizowane. Profile mogą być białe, pokryte proszkowo, anodyzowane naturalne aluminium, brązowe, anodyzowane brązem albo w kolorze Twojego wyboru.
Katalogi techniczne do pobrania
- Karnisze dekoracyjne - broszura foto (ang.)
- Karnisze dekoracyjne - broszura info (ang.)
- Karnisze ręczne - zestawienie modeli (ang.)
- Karnisze dekoracyjne - katalog techniczny (ang.)
Instrukcja montażu karnisza podtynkowego model 6243
Karnisz model 6243 jest przeznaczony do montażu na wpust w szczelinie utworzonej w tym celu podczas montażu płyt g-k, wystarczy rozsunąć płyty na 14 mm.
Elementem wspólnym do montażu karnisza i płyt jest biegnący w linii planowanego karnisza standardowy profil konstrukcyjny do g-k - CD.
Karnisz wkłada się w szczelinę i przykręca się następnie (bardzo uważnie) wkrętem stożkowym do profilu CD pionowo przez kanał przesuwny. Wkręty powinny mieć główkę o średnicy max. 5 mm aby przeszły bezkolizyjnie przez szczelinę i nie uszkodziły brzegów kanału przesuwnego.
Karnisz posiada fabrycznie nawiercone otwory montażowe w odstępie co 25 cm. Do łączenia odcinków karniszy służy łącznik 6037. Przy łączeniu odcinków karniszy łącznikiem należy przykręcić je blisko siebie poprzez łącznik.
Karnisz posiada umieszczony z jednej strony otwór serwisowy zabezpieczony zatyczką, w zamontowanym już karniszu można wymieniać lub uzupełniać ślizgacze lub rolki.
Montaż karnisza jest możliwy również podtynkowo w uprzednio wykonanej bruździe w mineralnym tynku sufitowym. Taka bruzda powinna być wykonana „na gotowo” - tak aby szyld karnisza po zamontowaniu przylegał równo do pow. sufitu.
Mocowanie odbywa się wówczas przy pomocy kołków i wkrętów odpowiednio dobranych do struktury powierzchni nośnej.
Aby karnisze działały sprawnie należy zadbać o profesjonalny montaż oraz zawsze chronić je przed pyłem budowlanym i zabrudzeniem farbami emulsyjnymi.