Tkaniny - Kolekcja 2013

Silent Gliss Kolekcja

Na całym świecie indywidualnie

Już w roku 1952, w roku założenia, firma Silent Gliss przedstawiła wraz z pierwszym systemem cichych zasłon prawdziwą światową premierę. Dziś Silent Gliss to wiodący na świecie producent systemów wewnętrznej osłony przed czynnikami zewnętrznymi i przed oślepianiem w segmencie high-end.

Jakość jest wspólnym mianownikiem wszystkich produktów Silent Gliss. Do systemów tej firmy używane są wyłącznie materiały spełniające najwyższe wymagania w zakresie trwałości, stabilności i precyzji.

Czy to stosowane do zacieniania, czy do osłony przed czynnikami zewnętrznymi, czy do podziału pomieszczenia lub w celach dekoracyjnych - wszystkie systemy zasłonowe Silent Gliss są sporządzane indywidualnie na miarę.

O perfekcyjnej dekoracji okna decyduje współdziałanie zaawansowanej technologii i tkanin wysokiej jakości. Wszystkie materiały Silent Gliss sprawdzono dokładnie i szeroko pod kątem funkcjonowania w sytuacji zawieszenia na różnych systemach.

Kolekcja tkanin Silent Gliss przekonuje rozmaitością właściwości. Oprócz materiałów o różnej przejrzystości - przezroczystych, nieprzejrzystych i niemal nieprzepuszczalnych - Silent Gliss oferuje szeroki wybór tkanin, kolorów, a przede wszystkim specjalnych cech technicznych.

Kolekcja koncentruje się na szczególnych właściwościach materiałów - gdyż osłona przed czynnikami zewnętrznymi i przed oślepianiem to coś więcej niż tylko piękna dekoracja. Kolekcja Silent Gliss wyróżnia się na rynku dzięki zaakcentowaniu roli właściwości fizycznych swych materiałów. Przez to odpowiada nie tylko potrzebom estetycznym, lecz również wymaganiom w zakresie funkcjonalności.

Wszystkie tkaniny są odporne na ogień i charakteryzują się specjalnymi atrybutami dodatkowymi, takimi jak na przykład tłumienie nieprzyjemnych zapachów czy hałasu lub właściwości przeciwbakteryjne.

Grupy produktów Silent Gliss

 • Systemy zasłon
 • Systemy zasłon marszczonych
 • Systemy zasłon panelowych / zasłon panelowych składanych
 • Systemy rolet
 • Systemy lamel pionowych
 • Systemy Skylight

Systemy zasłon

Systemy zasłon Silent Gliss oferują liczne możliwości rozwiązań indywidualnych: zarówno przy obsłudze elektrycznej jak i ręcznej lub za pomocą sznura, zarówno przy modelach klasycznych jak i fantazyjnych.

Przez imponującą doskonałość formy konfekcje Silent Gliss Wave i Wave XL wyczarowują w tkaninie zasłony idealne fale. Emanują one harmonią i spokojem, wypełniając pomieszczenie elegancją i nowoczesnością.

Konfekcja Silent Gliss Wave - dla nas najpiękniejsza z zasłon falujących.

Idealne fale

Standardowa konfekcja Wave - jako alternatywa dla tradycyjnych rodzajów konfekcji – użycza każdej zasłonie zupełnie nowej, jednolitej "optyki falowej". Idealne fale nadają materiałowi chłodną elegancję.

Wave XL, Wave 80 mm, Wave 60 mm

Duży rozmiar, idealne profilowanie

Konfekcja Wave XL nadaje się zwłaszcza do urządzania pomieszczeń dużych i wysokich: sal recepcyjnych, konferencyjnych i biurowych oraz innych wnętrz publicznych w hotelach i restauracjach. Podobnie jak jej „mała siostra”, przekonuje idealnie uformowanymi falami w tkaninie zasłony.

Polecane tkaniny

Colorama, klasyczny materiał Silent Gliss, przy wszystkich kolorach i odmianach gwarantuje ponadczasowy wybór.

Specjaliści od powietrza w pomieszczeniu

Tkaniny Silent Gliss Freshtex łączą najwyższą estetykę z techniczną funkcjonalnością. Dla zdrowej, czystej atmosfery w pomieszczeniu.

Specjaliści od akustyki

Właściwości materiałów Silent Gliss redukują tło akustyczne i poprawiają jakość dźwięku w pomieszczeniu. Pod względem akustycznym najlepszy poziom osiągają przede wszystkim materiały konfekcjonowane jako Wave i Wave XL.

Systemy zasłon marszczonych

Systemy zasłon marszczonych spełniają potrzebę dekoracyjnego urządzania wnętrz w sposób pełen fantazji.

Żaden inny system nie oferuje więcej swobody w wyborze materiału. Czy to w stylu domowym i przytulnym, czy nowoczesnym i chłodnym, czy modnym i kolorowym - wszystko jest możliwe, by nadać pomieszczeniu indywidualny charakter.

Wyrafinowanie i miękkość

Ze względu na możliwości obsługi, jakość materiału, rozmiar i zastosowanie systemy zasłon marszczonych firmy Silent Gliss pasują do każdego żądanego stylu. Przez miękko opadające tkaniny systemy Silent Gliss w sposób wyrafinowany akcentują charakter pomieszczenia.

Polecane tkaniny

Silent Gliss oferuje wiele atrakcyjnych materiałów o istotnych właściwościach w zakresie bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia. Oprócz wielkiej różnorodności kolorów w kolekcji Silent Gliss są do wyboru wyszukane struktury i przejrzystości.

Specjaliści przeciwpożarowi

Ochrona przeciwpożarowa ma ogromne znaczenie szczególnie w obszarze mieszkaniowym. Dlatego wszystkie materiały Silent Gliss to substancje zmniejszające palność. Romantyzmowi i przytulności nic nie stoi na przeszkodzie dzięki technicznie zaawansowanym, zmniejszającym palność materiałom Silent Gliss.

Specjaliści od powietrza w pomieszczeniu

Zdrowy klimat w pomieszczeniu poprawia wydajność pracy i motywację pracownika, chroni przed chorobami i uczuleniami i stanowi naturalne wsparcie systemu odpornościowego organizmu. Z tego powodu Silent Gliss włączył do kolekcji wyszukane materiały Freshtex. Optymalizują one klimat we wnętrzu, a jednocześnie nadają pomieszczeniu przytulny charakter.

Systemy zasłon panelowych / zasłon panelowych składanych

Zasłony panelowe to współczesny, nowoczesny styl dekoracji okna. Proste linie systemu zasłon panelowych akcentują decydujące elementy pomieszczenia. Poszczególne panele można projektować w różny sposób.

Obok klasycznych zasłon panelowych także systemy zasłon panelowych składanych firmy Silent Gliss nadają się znakomicie nie tylko do zacieniania, lecz także jako element dekoracyjny. Wielkość fald i prześwitu między panelami można indywidualnie regulować, wyczarowując w ten sposób w pomieszczeniu imponujące efekty świetlne.

Urok i elastyczność

Szczególnie wyrafinowany wariant systemu zasłony panelowej oferuje giętki system Flex. Umożliwia on bezkolizyjny ruch paneli na zakrętach. System Silent Gliss 2730 Flex jest unikalny na świecie.

Po raz pierwszy zsunięte wózki paneli można parkować także za rogiem, dzięki czemu pole widzenia nie jest ograniczane przez pakiet paneli.

Silent Gliss 2730 Flex

Silent Gliss 2730 Flex

Zsunięty pakiet paneli można zaparkować w różnych pozycjach:

 1. Pakiet paneli zawęża pole widzenia. Widoczność z okna jest ograniczona.
 2. Pakiet paneli jest zaparkowany za rogiem, odsłaniając cały widok z okna.

Polecane tkaniny

Atrakcyjna kolekcja Silent Gliss składa się z różnorodnych kolorów i przejrzystości, oczywiście w najlepszej na świecie jakości. W celu nadania pomieszczeniu możliwie indywidualnego stylu Silent Gliss oferuje druk cyfrowy i krój laserowy.

Specjaliści od powietrza w pomieszczeniach

Do poprawy jakości powietrza w pomieszczeniach nadają się materiały Freshtex, wyposażone w funkcje katalizatora. Są one szczególnie skuteczne, jeżeli stosuje się je z systemami zasłon panelowych w celu podziału pomieszczenia.

Specjaliści od akustyki

Niekorzystne warunki akustyczne to rezultat występowania kątów i krawędzi w pomieszczeniu. Dzięki właściwościom fizycznym materiałów akustycznych Silent Gliss, w połączeniu z zaokrągleniami systemów Silent Gliss 2730 Flex, jakość dźwięku w pomieszczeniu można znacznie poprawić.

Systemy rolet

Systemy rolet Silent Gliss są liderem w zakresie technologii i funkcji. Dyskretne wzornictwo rolet przekonuje ponadczasowością i spełnia wymagania nowoczesnej architektury. Wszystkie systemy rolet Silent Gliss przewijają się do góry i do dołu bardzo cicho - i to w sposób perfekcyjny.

Delikatność i kolor

Mały, modny, kolorowy - system Silent Gliss 4905 dopasowuje się dyskretnie do wystroju wnętrz. Wybierz dla swojego systemu Silent Gliss 4905 odpowiedni kolor z 27 kolorów tkaniny Colorama lub połącz go według upodobania z innymi materiałami z naszej szerokiej oferty. Materiały i technologie można idealnie dopasować do siebie pod względem kolorystycznym.

Delikatność i perfekcja

Systemy standardowe są zwykle zoptymalizowane tylko w zakresie ruchu do góry lub na dół. Natomiast systemy rolet Silent Gliss opanowują obie te funkcje z technicznym wyrafinowaniem.

System Silent Gliss 4910 to jeden z nich. Wyposażony jest w zaawansowany technicznie mechanizm sprężynowy, przy pomocy którego rolety wszystkich możliwych wielkości dają się zwijać i rozwijać niezwykle łatwo: przy roletach mniejszych dodatkowy komfort, przy systemach większych - ważna zaleta.

Wygodniejszy jest tylko wariant ze zmotoryzowanym, wysokiej jakości systemem Silent Gliss 4960. Dodatkowo robi on wrażenie dzięki różnorodności zastosowań.

Profesjonalni zakrywacze

Rolety kasetowe nadają się do domu i do pomieszczeń biznesowych. Są stosowane w biurach, szkołach, laboratoriach i mieszkaniach prywatnych. Wszędzie tam, gdzie jest konieczne zaciemnienie pomieszczenia, systemy rolet kasetowych Silent Gliss są doskonałym rozwiązaniem.

Tkanina rolety jest osadzona w bocznych profilach, toteż gdy roleta jest spuszczona, nie powstają prześwity.

Polecane tkaniny

Silent Gliss przetestował wszystkie materiały z kolekcji dla systemów rolet. Dzięki temu można zagwarantować doskonałe działanie w sytuacji zawieszenia oraz stabilne funkcjonowanie. Szczególnie ładnie wyglądają rolety z tkaniną Colorama, najlepiej sprzedającym się materiałem Silent Gliss.

Specjaliści od osłony przed oślepianiem

Do optymalnego zacieniania Silent Gliss oferuje duży wybór wysokiej jakości ekranów o różnej przejrzystości i maksymalnej szerokości trzech metrów.

Specjaliści od oszczędzania energii

Ekrany i tkaniny, których odwrotna strona jest biała lub aluminiowana, odbijają światło słoneczne, zmniejszając w ten sposób zysk cieplny budynku. Efektem jest mniejsze zużycie energii do chłodzenia.

Systemy lamel pionowych

Systemy lamel pionowych to klasycy wśród produktów osłony przed czynnikami zewnętrznymi i przed oślepianiem. Nie ma lepszych sposobów, by elegancko dozować światło i cień we wnętrzach. Systemy lamel pionowych oferują komfort w połączeniu z techniczną precyzją.

Starannie dobrane materiały lamel nadają się do budynków i mieszkań. W doborze materiałów Silent Gliss zasadniczy nacisk położono na optymalne działanie ochrony przed słońcem i przyjemne przenikanie światła.

Oryginalne gry cieni

Szczególnie wyrafinowane efekty osiągają Silent Gliss Vertikal Waves. Wycięte laserowo zasłony pionowe idealnie pasują do nowoczesnej architektury.

Przez swój język form produkują one całkowicie nowe i do tej pory niespotykane efekty światła i cienia. Vertical Waves to wariant fantazyjny, pozwalający zręcznie oddzielić otwarte pomieszczenia. Do wyboru są trzy wzory, w ramach których kreatywność nie zna granic.

Polecane tkaniny

Kolekcja tkanin Silent Gliss zawiera rozmaitość materiałów, które nadają się idealnie do systemów lamel pionowych i Vertical Waves. Wyróżniają się one szczególnie dobrym zwisaniem, tworząc linie proste.

Multi Vision i Multi Shadow

Ekscytujący wybór nowoczesnych kolorów sprawia, że materiały te nadają się idealne nie tylko do konfekcji Vertical Wave, lecz także, jako lamele, do indywidualnego zadrukowywania.

Function

Ten materiał utkany jest specjalnie na lamele 89 mm i 127 mm. Lamele dokładnie zachodzą na siebie, spełniając tym samym wysokie wymagania dotyczące doskonałego zwisania lamel pionowych.

Systemy Skylight

Nowoczesna architektura pokazuje, że wykorzystanie światła dziennego we wnętrzu coraz bardziej zyskuje na znaczeniu. Nowoczesne wielkowymiarowe dachy szklane i ogrody zimowe o złożonych konstrukcjach nie są już rzadkością i podnoszą wymagania wobec zacieniania wnętrza.

Czy to romantyczne, skłaniające do marzeń fale tkaniny, czy chłodne, „techniczne” panele - Silent Gliss ma rozwiązanie dla każdej sytuacji pomieszczenia i właściwości okien.

Typy marszczone

Czy to systemy Silent Gliss 2190 do ogrodów zimowych (ręczne), czy Silent Gliss 2195 (zmotoryzowane), czy systemy Skylight Silent Gliss 8700 - wszystkie trzy przekonują wysoką funkcjonalnością i efektem dekoracyjnym tkaniny.

Typ roletowy

Proste linie, wydajność i minimalizm – tak prezentuje się zmotoryzowany system Skylight Silent Gliss 8600. Jest on oparty na technice ruchu rolety w przeciwnym kierunku i demonstruje swe właściwości funkcjonalne zwłaszcza przy zoptymalizowanych materiałach Silent Gliss Screen.

Typ panelowy

System Silent Gliss 8800 to wysoce skuteczna możliwość sterowania światłem z góry. Przez wędrujące wraz ze słońcem poziome panele można światło słoneczne dokładnie dozować i unikać niepożądanych odblasków.

Polecane tkaniny

Specjaliści od zacieniania

Wybór dokładnie przetestowanych ekranów wysokiej jakości spełnia wszystkie wymagania. Rozmaite klasy przejrzystości Silent Gliss Screens dają pożądaną osłonę przed oślepianiem, zapewniając równocześnie maksymalną widoczność na zewnątrz.

Specjaliści od odbijania światła

Jeśli chodzi o zredukowanie wpadającej energii cieplnej promieni słonecznych bez całkowitego zaciemnienia, polecani są specjaliści od odbijania światła – materiały ze specjalną stroną odwrotną, białą lub aluminiowaną.

Szczególne cechy materiałów Silent Gliss

 • Ochrona przeciwpożarowa
 • Freshtex
 • Przeciwdrobnoustrojowe
 • Zarządzanie światłem i osłona przed oślepianiem
 • Oszczędzanie energii
 • Akustyka
 • Zrównoważony rozwój
 • Druk cyfrowy i krój laserowy

Ochrona przeciwpożarowa

Uznaje się, że w budynkach tkaniny dekoracyjne, takie jak zasłony okienne, w razie pożaru są najczęstszą podpałką. A kwestia ochrony przeciwpożarowej jest dziś bardziej aktualna niż kiedykolwiek przedtem.

Z tego powodu tkaniny, przede wszystkim dekoracyjne, wykonywane są dziś z trudnopalnych materiałów włókienniczych.

Materiały z tym piktogramem posiadają co najmniej jeden europejski certyfikat FR.

Materiały z tym piktogramem przewyższają normy standardowe i nie są łatwopalne. Jest to szczególnie ważne w miejscach publicznych.

Normy przeciwpożarowe

A2 DIN 41 02-1 (Niemiecka Norma Przemysłowa)

B1 DIN 4102-1 (Niemiecka Norma Przemysłowa)

M1/M2 NF P 92-503-507 (Norme française)

BS 5867 Part 2, Type B /Type C (British Standards)

B-s1 EN 13501 (Norma Europejska)

Class 1 UNI VF 8456 (Ente Nazionale Italiano di Unificazione)

Zdjęcia obok przedstawiają różne testy określające palność materiałów. Na przykład we Francji tekstylia muszą przejść najsurowsze testy na świecie.

© Trevira

© Trevira

Warto wiedzieć

Podczas gdy w nieruchomościach biznesowych ochrona przeciwpożarowa wymagana jest w zasadzie zawsze, to rzadko jest to tematem w domach prywatnych. Mimo że dla większości ludzi nie ma nic cenniejszego niż rodzina i dom.

Silent Gliss jest zdania, że także w środowisku prywatnym bezpieczeństwo powinno być priorytetem, i dlatego oferuje tylko materiały ognioodporne - nieważne, czy do przestrzeni biznesowej, czy mieszkalnej.

Freshtex

Tam, gdzie ludzie spędzają większość czasu we wnętrzach, jakość powietrza w pomieszczeniach ma szczególne znaczenie. Materiały Silent Gliss Freshtex mogą aktywnie przyczynić się do jej poprawy. Zapachy są wychwytywane przez wplecione w materiał metale szlachetne: inicjują one proces katalizy, podczas którego substancje szkodliwe - nikotyna, formaldehyd, amoniak i rozmaite inne substancje zapachowe - są przekształcane w nieszkodliwe substancje naturalne.

Substancje zapachowe i szkodliwe są trwale rozkładane, a nie tylko izolowane - jak to zwykle ma miejsce w przypadku innych materiałów do oczyszczania powietrza. Dzięki temu funkcja oczyszczania powietrza pozostaje zachowana nawet po wielokrotnym praniu. Do optymalnego działania wymagana jest określona minimalna powierzchnia materiału w stosunku do wielkości pomieszczenia.

Zalety

 • odczuwalnie czyste iświeże powietrze przez całą dobę
 • zmniejsza ryzyko reakcji alergicznych, zwłaszcza u osób o obniżonej odporności i starszych
 • redukuje substancje szkodliwe i nieprzyjemnie pachnące
 • działanie naukowo udowodnione przez niezależne instytuty
 • trwale odporne na zmywanie

Rozkład formaldehydu

Rozkład formaldehydu

Rozkład amoniaku

Rozkład amoniaku

Oprócz formaldehydu i amoniaku rozkładowi ulegają także inne substancje: aldehyd octowy, nikotyna, kwas octowy, siarkowodór, trójmetyloamina i merkaptan metylowy.

Warto wiedzieć

Materiały Silent Gliss Freshtex działają na zasadzie katalizatora, a nie - jak filtry - na zasadzie wypełniania. Działanie jest zatem niemal nieograniczone. Dzięki cyrkulacji powietrza w pomieszczeniu substancje szkodliwe stykają się z Freshtex i podlegają rozkładowi na cząsteczki nieszkodliwe: wodę, powietrze i dwutlenek węgla.

Zasadniczym składnikiem Freshtex są całkowicie nieszkodliwe metale szlachetne, w skomplikowanym procesie nanoszone na powierzchnię materiału.

Szczególnie rozpowszechnione i bardzo niezdrowe substancje to formaldehyd i amoniak. Występują one przeważnie w lakierach, klejach, dymie papierosowym i meblach; powodują bóle głowy i nudności. Ponadto są rakotwórcze.

Działanie przeciwdrobnoustrojowe

Tkaniny przeciwdrobnoustrojowe są odpowiedzią na zwiększoną wrażliwość społeczeństwa w odniesieniu do przenoszenia zarazków i chorób. Materiały przeciwdrobnoustrojowe mogą zmniejszyć ryzyko zakażenia krzyżowego w opiece zdrowotnej.

Także stosowane w domach seniora, przedszkolach i innych miejscach, gdzie przebywają osoby wrażliwe i / lub przychodzą liczne osoby, tkaniny te mogą być pomocne w celu redukcji rozprzestrzeniania się niepożądanych mikroorganizmów.

Dla różnych zastosowań Silent Gliss oferuje produkty o odpowiednich właściwościach antybakteryjnych i przeciwgrzybiczych.

Korzyści można udowodnić.

 • ochrona przed powstawaniem i przenoszeniem czynników chorobotwórczych i innych zarazków
 • substancje nieszkodliwe dla zdrowia
 • poprawa samopoczucia personelu, pacjentów w szpitalach i gości w hotelach
 • oszczędność przez wyeliminowanie kosztownych środków dezynfekujących
 • działanie naukowo udowodnione przez niezależne instytuty
 • trwała odporność na zmywanie

Warto wiedzieć

Przeciwdrobnoustrojowe materiały Silent Gliss działają na różnych zasadach i różnią się pod względem efektu. Wszystkie łączy to, że są one nieszkodliwe dla ludzi i zwierząt - nie wywołują podrażnień ani alergii.

Materiały te mają specjalne wykończenie antybakteryjne na bazie srebra. Spełniają tym samym normę ASTM E 2149-01. Nadają się do stosowania w obszarach wrażliwych i gwarantują środowisko czyste, zdrowe i świeże.

Materiały te są wykonane z wysokojakościowych włókien bioaktywnych Trevira z wintegrowanymi jonami srebra. Czynnik przeciwbakteryjny nie jest zatem nakładany na gotową tkaninę, lecz bezpośrednio wintegrowany w przędzę. Zwiększa to odporność na zmywanie i zapewnia długotrwałą skuteczność wobec niepożądanych bakterii i zarazków.

SGS

Materiały z tym oznaczeniem wykazują zwiększoną odporność na pleśń (sprawdzone według ASTM G21-09). Jest to istotnym warunkiem dobrego klimatu w pomieszczeniach, szczególnie przy dużej wilgotności. Wyposażenie SGS poprawia dodatkowo żywotność materiału.

Zarządzanie światłem i osłona przed oślepianiem

Odpowiednie światło to czynnik komfortu i sukcesu. Przede wszystkim podczas pracy przy komputerze odpowiednie światło jest kluczowym czynnikiem wydajności. Wyzwaniem jest, by używać jak najwięcej światła naturalnego, a jednocześnie unikać oślepiania.

Firma Silent Gliss opracowała odpowiednie materiały pozwalajace optymalnie gospodarować światłem, oferujące optymalną osłonę przed oślepianiem przy maksymalnej widoczności na zewnątrz. Osłona przed oślepianiem jest zresztą ważna nie tylko dla dobrego samopoczucia ludzi, lecz także w celu ochrony mebli, obrazów i innych cennych przedmiotów, ponieważ agresywne promieniowanie ultrafioletowe niszczy również pigmenty farb i powierzchnie.

Maksymalna widoczność przy możliwie największej przejrzystości

Różne klasy przejrzystości w ramach tej samej jakości tkaniny dla jednolitego wyglądu na różnych stronach elewacji budynku

Warto wiedzieć

W zależności od strony świata, lokalizacji i rodzaju szkła okiennego potrzebne są materiały o rozmaitej przejrzystości. Kluczową jednostką w dziedzinie osłony przed oślepianiem jest Tv (przejrzystość wizualna). Im niższa wartość Tv, tym więcej światła słonecznego jest zatrzymywane.

Jako ogólne wytyczne można podać następujące zalecenia:

Strona świata Siła oświetlenia Wartość przenikania tkaniny Tv
południe 75.000-100.000 Lux 0-5 %
zachód / wschód max. 60.000 Lux 2-6%
północ max. 20.000 Lux l5-20%

Czynnik otwartości

Odnośnie niektórych materiałów podaje się czynnik otwartości. Jest to jednostka amerykańska, określająca przepuszczalność światła w procentach.

Oszczędność energii

Jeżeli chodzi o oszczędzanie energii na ogrzewanie i chłodzenie w budynkach, Silent Gliss oferuje nie tylko inteligentne rozwiązania systemowe, przyczyniające się do optymalnego sterowania światłem i kontrolą ciepła, lecz także odpowiednie materiały.

Specjalnie opracowane tkaniny techniczne z białą lub metaliczną stroną odwrotną maksymalnie odbijają promienie słoneczne, a tym samym zapobiegają przenikaniu do wnętrza zbyt dużych ilości bezpośredniego ciepła. Energię potrzebną do schłodzenia pomieszczenia lub budynku można zatem zaoszczędzić.

Inny efekt dają materiały Silent Gliss w zimie. Przez okna ucieka nawet do 50% energii grzewczej. Izolacyjne działanie materiałów Silent Gliss przyczynia się do zmniejszenia strat ciepła i kosztów ogrzewania.

Materiały o wysokim odbijaniu

Materiały o szczególnie wysokim odbijaniu

Warto wiedzieć

Już przez samo zawieszenie tekstyliów na oknie można odpowiednio regulować temperaturę pomieszczenia latem i zimą oraz w dzień i w nocy, oszczędzając koszty ogrzewania ewent. chłodzenia.

Dla najlepszego doboru tkanin ważne są następujące cechy:

Odbicie (Rs, Reflexion solar)

Procentowy udział energii słonecznej odbijającej się od materiału (np. od jego strony aluminiowanej). Im wyższa wartość, tym więcej ciepła jest zatrzymywane.

Przepuszczalność (Ts, Transmission solar)

Procentowy udział energii słonecznej, przenikający przez daną substancję do pomieszczenia w postaci ciepła. Im niższa ta wartość, tym mniej ciepła wnika do pomieszczenia (bezpośrednie ciepło i ciepło promieniowania materiału).

Absorpcja (As, Absorption solar)

Procentowy udział energii słonecznej, pochłanianej przez zawieszone tekstylia i dlatego ani nie odbijanej, ani nie przenoszonej.

Akustyka

Hałas jest niezdrowy. Przeszkadza w komunikacji, zmniejsza wydajność i wywołuje zmęczenie. W

pomieszczeniach, w których ludzie pracują, rozmawiają ze sobą lub chcą się zrelaksować, konieczne są powierzchnie dźwiękochłonne. Tkaniny zasłon mogą odgrywać tu ważną rolę.

W zasadzie wszystkie materiały pochłaniają dźwięk. Im grubsze materiały, tym większe oddziaływanie.

Obok materiału kluczową rolę odgrywa konfekcja. Wraz z konfekcją typu Wave i Wave XL firma Silent Gliss oferuje rozwiązania akustyczno-funkcjonalne, a przy tym wysoce dekoracyjne.

Wartość αW

Ogólnie przyjęta wartość to αW. Im jest ona wyższa, tym wyższe pochłanianie dźwięku przez materiał. Należy jednak zawsze brać pod uwagę, w jakiej warstwie działanie jest najbardziej efektywne.

I tak na przykład w pomieszczeniach biurowych należy optymalizować zakres częstotliwości między 500-1000 Hz, ponieważ głos ludzki porusza się głównie w tym obszarze.

System Silent Gliss Wave osiąga z najlepiej sprzedającą się tkaniną Colorama współczynnik pochłaniania 0,65. Odpowiada to absorpcji dźwięku klasy C.

Wartość αW Klasa absorpcji dźwięku
0.90-1.00 A
0.80-0.85 B
0.60-0.75 C
0.30-0.55 D
0.15-0.25 E
0.00-0.10 niesklasyfikowane

Warto wiedzieć

Czas pogłosu

Poprzez czas pogłosu w pomieszczeniach można ocenić sytuację akustyczną we wnętrzu. Jest to czas, jakiego dane zdarzenie dźwiękowe potrzebuje, by stać się „niesłyszalnym”. W związku z tym czas pogłosu ma bezpośredni wpływ na zrozumiałość mowy w pomieszczeniu.

Ogólnym celem jest dostosowanie czasu pogłosu (przy uwzględnieniu wielkości pomieszczenia i przy istniejących powierzchniach absorpcji) do wykorzystania przestrzeni.

Zrównoważony rozwój

Jeśli chodzi o zdefiniowanie systemów zasłon, odpowiednich dla „zielonego” budownictwa, Silent Gliss jest wiarygodnym partnerem. Nie tylko dlatego, że produkty przekonują najwyższą jakością oraz dodatkowymi funkcjami, lecz także - i przede wszystkim - dlatego, że konsultanci firmy wiedzą, kiedy który produkt przynosi maksymalne korzyści mieszkańcom, inwestorom i środowisku.

Materiały z co najmniej jednym certyfikatem ekologicznym (np. Öko-Tex, Greenguard)

Materiały o charakterystycznych właściwościach, wspierające budownictwo zrównoważone

Obszar stosowania

Na przykładzie LEED i BREEAM poniżej zamieszczamy listę, w której systemy i / lub materiały Silent Gliss przyczyniają się do osiągnięcia celów systemów certyfikacji.

Jeśli potrzebne jest wsparcie dla innych systemów, takich jak np DGNB (DE) i Minergie (CH), eksperci z Silent Gliss są do Państwa dyspozycji.

LEED 2009 dla nowych budynków i renowacji

Obszar oceny Kryteria oceny Wkład Silent Gliss
Sustainable Sites Credit 8 Light Pollution Reduction
Energia i atmosfera Optymalizacja wydajności energetycznej
Materiały i zasoby Wykorzystanie materiałów odzyskanych z lokalnych odpadków
Jakość środkowiska we wnętrzu Low-Emitting Material Controllabillty of Systems
 • Oświetlenie
 • Komfort termiczny
 • Thermal Comfort Design
 • widoczność światła dziennego


Procesy projetkowania i innowacyjność Innowacja w projektowaniu: materiały z odzysku specyficzne tkaniny

BREEAM dla biur i hoteli

Obszar oceny Kryteria oceny Wkład Silent Gliss
Zdrowie i dobre samopoczucie
 • Światło dzienne
 • Komfort termiczny mieszkańców
 • Akustyka
 • Jakość powietrza we wnętrzach
 • Jakość oświetlenia
Zanieczyszczenie Zewnętrzne zanieczyszczanie światła
Energia Efektywna emisja CO2

Monte Rosa SAC Lodge, Zermatt, Szwajcaria, Minergie (ETH Zürich Tonatluh Ambrosetti)

Warto wiedzieć

Na całym świecie coraz więcej budynków buduje się i ocenia zgodnie z kryteriami zrównoważonego rozwoju. Najsłynniejsze systemy oceny „zielonego” budownictwa to angielski BREEAM i amerykański LEED.

Oba są inspiracją dla wielu innych systemów krajowych. Systemy certyfikacji wciąż jeszcze mają silnie narodowy charakter i różnią się zasadami oceny. Różne systemy na całym świecie łączy jednak jeden wspólny cel: oceniać i promować budynki dobrze tolerowane pod względem ekonomicznym, społecznym i ekologicznym.

Druk cyfrowy i krój laserowy

Dla systemów doskonale zindywidualizowanych Silent Gliss oferuje profesjonalny druk cyfrowy i krój laserowy. Tu kreatywność i wyobraźnia nie zna granic.

Czy to pamiątkowe zdjęcie z ostatnich wakacji, czy motyw naturalny, zwodniczo podobny do oryginału, czy logo firmy lub zdjęcie produktu - jest wiele motywów, które mogą zdobić okna i pomieszczenie.

Ponadto systemy można także niemal bez ograniczeń projektować na podstawie własnych wzorów kroju laserowego.

Warto wiedzieć

Najlepsze wyniki uzyskuje się, gdy drukowane tkaniny stosowane są w następujących systemach:

System rolet

System zasłon panelowych i zasłon panelowych składanych

System zasłon panelowych Flex

System lamel pionowych

Poza kolorem białym materiały Silent Gliss można zadrukowywać wszystkimi możliwymi farbami firmy Pantone.

Kolekcja tkanin Broszura Październik 2012

Aktualności