Karnisze sznurkowe

Silent Gliss posiada największą ofertę karniszy sznurkowych na rynku w skali międzynarodowej. Urządzenia nadają się do zastosowań ogólnych jako stabilne profile jak też specjalnych jako mocne systemy do bardzo ciężkich zasłon. Różne podziały zasłon są możliwe: pakiet pojedynczo lub podwójnie, symetrycznie i też asymetrycznie. Gięcie profili na dowolny żądany promień i wymiar. Jest to możliwe na podstawie dostarczonego rysunku w formacie *.dwg , PDF lub szablonu i odrysowania z natury.

Obsługa

Przy pomocy sznurka. W przypadku bardzo dużych urządzeń możliwość zastosowania korby.

Materiały

Prawie każdy materiał może być użyty w tym systemie.

Karnisze sznurkowe to sprawdzony i niezawodny system do obsługi wszelkiego rodzaju zasłon okiennych: lekkie firany czy bardzo ciężkie kotary przy pomocy rolek i bloczków poruszają się pewnie i stabilnie przy użyciu tradycyjnego cięgna sznurkowego. Dzięki zastosowaniu odpowiednio wytrzymałych materiałów do budowy oraz sprawdzonej konstrukcji te systemy pozostają bezawaryjne prawie tak długo jak są użytkowane.

W naszej ofercie znajdują się modele karniszy sznurkowych, które są nadal instalowane w wielu obecnie budowanych nowoczesnych obiektach hotelowych, biurowcach czy też salach wielofunkcyjnych. Decydującym kryterium wyboru użytkowników karniszy jest po prostu niezawodność tych systemów w każdej możliwej sytuacji, gdy jest potrzeba ich użycia i nie istnieją wówczas problemy typu: brak pilota lub baterii, nie działa chwilowo automatyka itp. co w dobie powszechnej obecnie automatyzacji może się zdarzyć w każdym momencie.

Cisza i spokój

Praca karniszy sznurkowych pozostaje płynna i cicha oraz bez generowania dodatkowych wibracji jakie powodują np. niektóre popularne silniki do karniszy elektrycznych. Dodatkowym elementem wyciszającym jest bez wątpienia zastosowanie rolek zaopatrzonych w łożyska kulkowe z kółkami z elastycznego tworzywa i te rolki poruszają się rzeczywiście bezszelestnie…z tego powodu są również często stosowane w renomowanych hotelach, gdzie w pokojach obsługują masywne zasłony z ozdobnej tkaniny z dodatkową podszewką zaciemniającą 100% blackout.

Dzięki tym karniszom możemy również z łatwością obsługiwać zasłony i kotary akustyczne służące do wyciszania wszelkich pomieszczeń typu sypialnie, salony czy pokoje dziecięce, ponieważ tkaniny akustyczne i tłumiące fale dźwiękowe ważą znacznie więcej od standardowych zasłon.

Karnisze sznurkowe dopasowane do każdego okna

Od swoich prostszych odpowiedników różnią się przede wszystkim komfortowym systemem odsłaniania i zasłaniania okien, precyzją działania a przede wszystkim estetycznym wykonaniem, standardem jest taka budowa karnisza, aby wszelkie elementy mocujące szyny do sufitu były ukryte i równocześnie niewidoczne.

Terminy bliskoznaczne: okienne karnisze linkowe, karnisz linkowy na okno.

Aktualności