Karnisze elektryczne sufitowe na wymiar

Silent Gliss posiada największą ofertę urządzeń tego typu w skali międzynarodowej. Wystarczy wybrać model i parametry odpowiednie do wielkości obiektu.

Długości karniszy o napędzie elektrycznym w zależności od modelu wynosi do: 10 m, 25 m i 60 m. W ofercie są karnisze jedno i dwutorowe, w tym prosta oraz gięta wersja podtynkowa karnisza do zlicowania z sufitem. Gięcie profili jest możliwe pod dowolnym kątem na podstawie szablonu lub pliku dwg. Minimalny promień wygięcia to 28 cm.

Właściwości

  • Poprzez zastosowanie dodatkowego sprzęgła można obsługiwać karnisz również w przypadku braku prądu.
  • Timer-set umożliwia ustawienie czasów automatycznego otwierania i zamykania zasłon.
  • Delikatny start, łagodne zatrzymanie oraz wykrywanie przeszkód na swojej drodze to szczególne cechy, które wyróżniają karnisze elektryczne firmy Silent Gliss na rynku.

Obsługa

Włącznik ścienny lub sterowanie zdalne: pilot, pojedynczo oraz grupowo. Sterowanie może być również podłączone do centralnej automatyki obiektu np. KNX-EIB, Lutron, PC

Warianty układu pakietów: jednostronnie, dwustronnie, symetrycznie, asymetrycznie

Więcej o sterowaniu karniszami elektrycznymi:

Materiały

Prawie każdy materiał Silent Gliss lub Klienta możliwy do użycia w tym systemie.

Karnisz elektryczny, konfekcja Wave XL

Pobierz film (*.wmv, 26,4 MB)

Terminy bliskoznaczne: profesjonalne karnisze elektryczne, karnisz podtynkowy, gięty z napędem elektrycznym, luksusowe karnisze sterowane elektrycznie.

Elektryczne karnisze - Inteligentne systemy do każdego wnętrza

Jeszcze kilka lat temu pojęcie "inteligentny dom" nie było znane wielu osobom. Dzisiejszy postęp związany z rozwojem technologii sprawia, że coraz większa część osób pragnie zautomatyzować swój dom, zapewniają sobie pełen komfort i swobodę mieszkania. Dzięki innowacyjnym nowościom mieszkańcy mogą sterować wieloma urządzeniami za pomocą pilota. Jednym z przykładów takich rozwiązań są karnisze elektryczne, dzięki którym zasłony samoczynnie mogą się zarówno zasłaniać, jak i odsłaniać.

Karnisz sterowany elektrycznie, model 5600 z zasłoną typu Wave

 

Dla kogo dedykowana jest automatyka zasłon i firan?

Karnisze sufitowe, a szczególne karnisze elektryczne doskonale sprawdzają się zarówno w domach, jak i miejscach publicznych, takich jak biura, czy hotele. To wręcz doskonała propozycja w przypadku:

- Dużych okien o dużej powierzchni - W takim przypadku znacznie wygodniej korzystać z pilota, niż samodzielnie zasłaniać wiele metrów zasłony. Pokonywanie sporych odległości to strata czasu.

- Dużej ilości okien - Bieganie od okna do okna w celu zasłonięcia, czy też odsłonięcia okien to kolejny powód, dla którego zautomatyzowanie firan i zasłon wydaje się doskonałym pomysłem.

- Dużej wysokości - Karnisze sufitowe na wymiar, które umieszczone są na dużej wysokości, są często problematyczne dla właścicieli. Odsłonięcie okna wiążę się wtedy z koniecznością chodzenia na drabinę. Taka sytuacja wymusza wręcz na właścicielach domu konieczność posiadania automatycznych karniszy elektrycznych.

- Dużego nasłonecznienia pomieszczenia - Obecnie klienci do dyspozycji mają specjalne czujniki, dzięki którym w momencie wysokiej temperatury zasłony samoistnie będą się zasłaniały i odsłaniały w momencie, kiedy temperatura na zewnątrz spadnie poniżej danej wartości. Dzięki temu właściciele domu wrócą do chłodnego pomieszczenia dzięki inteligentnej automatyce.

Kiedy należy zaplanować instalację systemów elektrycznych?

Tak naprawdę wybór automatyki, jaka zastosowana będzie do rolet, zasłon, czy firan uzależniona jest od tego, na jakim etapie budowy, czy też remontu jesteśmy. Jeżeli w planach mają Państwo wybudowanie inteligentnego domu, takie szczegóły określa się już na etapie projektu, w momencie planowania sieci instalacji elektrycznych. Jeżeli jednak dom wybudowany został już dawno, istnieje nadal możliwość skorzystania z wielu ciekawych rozwiązań, które daje sterowanie i automatyka bezprzewodowa. Tak naprawdę bez względu na to, czy miejscem zamieszkania jest dom, czy mieszkanie, systemy elektryczne do sterowania zasłonami, sufitami i roletami mogą być zamontowane dosłownie wszędzie. Warto zaznaczyć, że karnisze sufitowe na wymiar to propozycja dostosowana do indywidualnych preferencji każdego klienta.

Wybór i montaż karniszy elektrycznych

Zazwyczaj elektryczne karnisze składają się ze specjalistycznej, aluminiowej szyny, w której umieszczane są systemy sterowania w taki sposób, aby nie były widoczne. Można je zamontować zarówno na suficie, jak i ścianie. Zazwyczaj można dopasować również długość szyny do danego rozmiaru i kształtu okna, aby całe zostało zasłonięte. To więc świetna opcja dla posiadaczy nietypowych okien. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż cały system działa niezwykle cicho i sprawnie. Zasłona równomiernie przesuwa się po karniszu, aby go zasłonić lub też odsłonić.

Czy warto postawić na karnisze elektryczne?

Tak naprawdę karnisze elektryczne to ogromna wygoda i komfort. Dzięki nim zaoszczędzamy wiele czasu. W przypadku wysokich pomieszczeń oraz dużych okien to rozwiązanie wydaje się wręcz zbawienne. Inteligentne systemy poprawiają jakość życia i komfort, dlaczego z nich nie korzystać?

Zapraszamy także do zapoznania się z innymi naszymi produktami:

Aktualności